Pamiętacie przedstawienie z okazji Dnia Dziecka w wykonaniu rodziców?  Pięciolatkom tak spodobały się przygody pewnego sprytnego kota, że postanowiły wybrać się do teatru Syrena na spektakl… Tak! Macie rację, właśnie na „Kota w butach”.  Zaopatrzone w niezbędnik wycieczkowicza (plecak z drugim śniadaniem) już w teatrze sprawdziły wytrzymałość foteli, odkrywając przy okazji, że są one umieszczone  na schodach. Z niecierpliwością czekały na trzeci dzwonek, by wreszcie...

Zapewne znacie tę bajkę, jednak śmiało możemy stwierdzić, że w  tym niezwykłym widowisku muzyczno–tanecznym, każdy odnajdzie coś dla siebie.

Miłośnicy zwierząt  zachwycą się  strojami i popisami tanecznymi mieszkańców lasu. Mali sportowcy będą mieli okazję kibicować głównemu bohaterowi w zmaganiach z trenerem Tortem, a dorośli przypomną sobie podstawy języków obcych, gdyż nauczycielki - panie Sowa i Sroka sumiennie przepytują z angielskiego i niemieckiego. A do tego,  nasz ulubieniec – król, który za każdym razem pyta „No dlaczego ja zawsze jestem głodny?”. I jak tu nie myśleć o jedzeniu... To chyba z tego powodu dzieciaki z takim apetytem pałaszowały swoje zapasy w czasie przerwy.

A w drodze powrotnej, oprócz zachwytów i rozmów, towarzyszyła nam piosenka „Bajki są właśnie po to, żeby dzieci z ochotą, mogły poznawać je je je!

PS. Koniecznie idźcie, jeśli chcecie zobaczyć piękną karetę i świecącą hulajnogę. I dajcie znać, czy król wreszcie coś zjadł :)