9 października chętni Rodzice dzieci z grupy 5a zorganizowali  dla przedszkolaków na terenie Lasu Kabackiego zabawę terenową. Grupa została podzielona na dwa zespoły. Każdy z nich miał do pokonania inną trasę. Strzałki wskazywały  drogę odkrywania kolejnych zadań na owocowo-warzywnym szlaku. Ich wykonanie  wymagało od uczestników wykazania się umiejętnością pracy zespołowej, sprawnością ruchową, słuchową, językową. Nad poprawną realizacją poleceń czuwali rodzice.

Po zakończonych podchodach, ze śpiewem na ustach: "Powiedział raz pomidor, że arbuz to warzywo i tak wystraszył nać, że chciał z grządki zwiać..."  i z radością na twarzy wróciliśmy do przedszkola. Przy figurze Świętej Rodziny podziękowaliśmy Panu Bogu za piękny, słoneczny dzień, naszych rodziców i pomodliliśmy się za nasze rodziny. Pamiętaliśmy też o naszych Aniołach Stróżach. Wręczyliśmy rodzicom pamiątkowe rysunki wyrażając naszą wdzięczność za zorganizowaną zabawę na świeżym powietrzu. Weszliśmy do przedszkola, by odszukać ukryty skarb: kosz świeżych owoców, które spożyliśmy na podwieczorek.