Dni 14-15 czerwca dla wielu sześciolatków pozostaną „niezapomnianymi” z powodu wyjazdu na długo oczekiwane „Zielone Przedszkole”.

Gościniec Wiecha w Kawęczynie przyjął nas bardzo serdecznie. Podczas przejażdżki wozem oraz spacerów mogliśmy zwiedzać piękne i ciekawe miejsca. Gospodarze gościńca zapewnili nam wiele atrakcji: pobyt w kuźni, zwiedzanie skansenu i wiatraków, starej szkoły, oraz udział w warsztatach chlebowych.

Mieliśmy możliwość korzystania z boiska do gier sportowych, placu zabaw oraz zorganizowania dyskoteki. Po aktywnie spędzonym czasie zjadaliśmy wspólnie pyszne posiłki.

Największą atrakcją była możliwość bardzo bliskiego kontaktu ze zwierzętami: danielami, kozami, osłami, końmi oraz możliwość dokarmiania ich. Wyjazd ten zapoznał dzieci z kulturą, pracą i życiem na wsi.

Pobyt ten spełnił dzieci oczekiwania, o czym świadczyły uśmiechy na ich twarzach oraz prośby o jeszcze jeden nocleg…