Podczas zwiedzania Parku w Kampinosie przedszkolaki miały wyjątkową okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat zwierząt: jakie przysmaki lubi klępa, a jakie mały łoszak; jak ocenić wiek łosia czy jelenia; czy zrzucanie poroża boli; jak bobry budują tamę; jakie tajemnice skrywa wataha wilków zamieszkujących puszczę. Oprócz tego młodzi odkrywcy brali udział w quizie „Człowiek w puszczy”, podczas którego mieli rozwikłać różne zagadki, np.: jak rozpoznawać tropy i odgłosy poszczególnych gatunków ptaków i zwierząt. Kolejnym zadaniem było znalezienie skarbu króla puszczy, gdzie dzieci podzielone na zespoły i wyposażone w niezbędne narzędzia wyruszyły na poszukiwania.

Zainteresowanie wzbudził też  skansen z tradycyjnym zabytkowym budownictwem Kampinoskiego Parku Narodowego – studnią z żurawiem i starymi chatami.
Odkryliśmy przepiękne miejsce, które skrywa bogactwo świata roślin i zwierząt na ogromnym obszarze zieleni i aż trudno uwierzyć, że to wszystko znajduje się w pobliżu wielkiego miasta - Warszawy.