17 maja dzieci z grupy sześciolatków wybrały się do Komisariatu Policji.
Na miejscu spotkały się z panią  policjantką, która oprowadziła je po budynku i opowiedziała o pracy w policji. Przedszkolaki mogły zobaczyć wiele sprzętów pomocnych stróżom prawa w codziennej pracy (największą sensacją było pomieszczenie z bronią). Dzieci zapoznały się z ciężką i niezbędną dla bezpieczeństwa wszystkich pracą policjantów. Z dużym zaciekawieniem zwiedzały pomieszczenia Komisariatu udostępniane przez dyżurnych policjantów. Sześciolatki odwiedziły też miejski monitoring, gdzie każdy z nich choć przez chwilę mógł zostać operatorem kamery i podejrzeć, co się dzieje na skrzyżowaniach ulic naszego miasta. Zdecydowanie najwięcej wrażeń dostarczyło dzieciom „tymczasowe" zatrzymanie grupy w pomieszczeniu zatrzymań- tzw. areszcie.

Dzieci otrzymały w prezencie odblaski oraz mogły zrobić odciski swoich palców.

Spotkanie wzbogaciło naszą wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości. Dziękujemy!