W dniach 19 – 21 kwietnia Ursynowska Arena zgromadziła przedstawicieli ponad 20 przedszkoli. Odbyły się tam IV Igrzyska Przedszkolaków o Laur Burmistrza Ursynowa. W tej wyjątkowej imprezie wzięły również udział nasze przedszkolaki z grupy 5a. Pierwszego dnia odbyło się uroczyste rozpoczęcie z zapaleniem znicza olimpijskiego, występami dzieci z przedszkola im. Polskich Podróżników oraz ślubowaniem zawodników, którzy obiecali, że nie będą popychać nikogo w czasie rozgrywek, będą przestrzegać wszystkich zasad oraz nie będą płakać jeśli przegrają.
Drugiego dnia odbyły się eliminacje. Wszystkie drużyny wykazywały się piękną postawą współpracy. Do finału weszło 6 zwycięskich drużyn. Nie było wśród nich przedstawicieli naszego przedszkola. Otrzymaliśmy miłe pamiątki i dyplomy. Całe wydarzenie było wspaniałym doświadczeniem społecznym, emocjonalnym i sportowym oraz czasem dobrej zabawy i hartu ducha, bo przecież „ w zdrowym ciele, zdrowy duch”.