23 XI dzieci z grup 5A i 5B zamieniły się w Rycerzy i Księżniczki.
Dzień rycerski odbywał się wraz z przybyłymi do naszego przedszkola przedstawicielami z Bractwa Rycerskiego i panem Adrianem – pasjonatem historii.
Zaproszeni goście wprowadzili nas w dawny – nieznany nam świat. Mogliśmy zobaczyć i poznać jak wygląda i do czego służy zbroja rycerska, a odważni mogli przymierzyć niektóre jej części, dotknąć miecza oraz założyć rękawicę. Poznaliśmy ciekawe informacje dotyczące życia i zwyczajów średniowiecznych. Na koniec dzielni i odważni rycerze z grup 5A i 5B stoczyli walki na miecze.

Księżniczki zaś zaprezentowały piękny dworski taniec. Dalsza część dnia odbyła się w radosnej atmosferze rycersko – księżniczkowej. Zdjęcia w zamku i zabawy w sali sprawiły dzieciom wiele radości. Każdy zapamiętał, czym jest kodeks rycerski. Postanowiliśmy stosować go również w naszym przedszkolu.