Piątkowe przedpołudnie 20 listopada spędziliśmy w niezwykle ciekawy sposób.

Mama Zosi – p. Marta Naróg przeprowadziła z nami doświadczenia i eksperymenty. Wszystkie pokazy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Wiele entuzjazmu wywołał pokaz grania na szklance oraz tworzenie własnej książeczki z poruszającym się ludzikiem. Dowiedzieliśmy się jak to się dzieje, że nadmuchany i podpalany balon napełniony wodą nie pęka oraz  jak wygląda pod mikroskopem kartka papieru, jak działa dźwięk, jak powstają dźwięki wysokie i niskie, skąd się bierze tlen, jak działają niewidoczne elektrony?
Jesteśmy bardzo wdzięczni p. Marcie, że zapaliła  nas do zdobywania wiedzy i poznawania jej tajników poprzez doświadczenia. Zachęciła również dzieci do przeprowadzenia podobnych eksperymentów w domu z rodzicami.