28 kwietnia po raz kolejny, do naszego przedszkola, zawitał Jaś Pociecha. Podobnie jak poprzednie spotkania, także i to obfitowało w wiele emocji. Zostaliśmy zaproszeni do wspólnego przeżywania przypowieści o Królestwie Niebieskim. Przenieśliśmy się do miejsca niezwykłego - z drzewkami figowymi, winoroślami, ziołami, zasianymi ziarnami pszenicy. Część naszych dzieci wcieliła się w malutkie roślinki, innym powierzone zostały narzędzia ogrodnicze, aby zadbać o ten żywy i piękny ogród.

Rozpoczęła się radosna uprawa. Podlewaliśmy malutkie sadzonki, chroniliśmy przed chwastami. Wreszcie gotowi byliśmy zebrać obfite plony.

Dzieci zrozumiały, że ziarna miłości wzrastają dzięki uśmiechowi, dobremu słowu, życzliwości, a to może zrobić nawet najmłodszy przedszkolak.

Na zakończenie każdy otrzymał „okulary wiary” aby móc ujrzeć Królestwo Niebieskie w koledze i koleżance. Wspólnym tańcem zakończyliśmy radosną przygodę z Jasiem Pociechą.