Bóg nas stworzył Polakami-to jedna z zasad wychowawczych ustanowionych przez Matkę Marcelinę. Dla naszej społeczności przedszkolnej: dzieci, rodziców i wychowawców słowo „Ojczyzna” jest jednym z najbliższych sercu. Miesiąc listopad to czas, kiedy nasi podopieczni uczestniczą w licznych aktywnościach związanych z obchodami święta Odzyskania Niepodległości. Nawet najmłodsi są zaangażowani w przygotowania do uczczenia dnia 11 listopada.

Kulminacyjnym momentem obchodów był czwartek - 10 listopada. W tym dniu nasze dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze o tematyce narodowej. Przedstawienia odbywały się na scenie w sali gimnastycznej. Doniosłość chwili, dzieci podkreśliły odświętnym ubiorem, biało-czerwonymi kotylionami, a nawet strojami historycznymi odnoszącymi się do czasów, kiedy Polska powracała na mapy świata jako państwo. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali występy kolegów z innych grup, a każda prezentacja została nagrodzona gorącymi brawami.

Obchody zakończyły się wspólną modlitwą oraz zawierzeniem się opiece Matki Bożej - Królowej Polski.