W sobotę, 17 grudnia 2016 roku, po raz kolejny cała nasza wspólnota uczestniczyła w dorocznym spotkaniu adwentowym.Radosna atmosfera udzielała się każdemu. To zasługa świątecznego klimatu panującego tego dnia.

Dzieci klas trzecich zaprezentowały Jasełka rozpoczynające się sceną Zwiastowania. Ukoronowaniem przedstawienia było ukazanie szopy betlejemskiej z żywymi postaciami Jezusa, Maryi i Józefa, do których tłumnie przybyli aniołowie, pasterze i królowie.Wspaniale przygotowani aktorów oraz przepiękna scenografia stanowiły prawdziwą ucztę duchową.

Na widzów czekały też smakołyki przygotowane przez siostrę Bogusławę, wypieki oraz ozdoby świąteczne wykonane, z zaangażowaniem, przez mamy naszych dzieci. Każdy mógł też nabyć opłatki na stół wigilijny i sławne paszteciki, barszcz i pierogi.

Uśmiechnięte twarze gości i radosny gwar towarzyszący spotkaniu stanowiły piękną oprawę wspólnie spędzonego przedpołudnia.