„Idzie, idzie Święty z długą, siwą brodą,

a dwaj aniołkowie, za ręce go wiodą.

Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,

idą i szukają samych grzecznych dzieci.”

Zgodnie z grudniową tradycją, w środę, do naszego przedszkola, przybył Święty Mikołaj. Na tego Gościa czekali wszyscy, a zwłaszcza dzieci, które od samego rana nasłuchiwały dźwięku Jego dzwonka. Kiedy już Święty Mikołaj dotarł do przedszkola i zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu, przedszkolaki przywitały Go wierszykami i piosenkami. Później nastąpił długo wyczekiwany moment wręczania prezentów, każda grupa w podziękowaniu za przybycie i niespodzianki przygotowała dla Św. Mikołaja laurkę.  Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, oglądały prezenty oraz zerkały przez okno  z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą Świętego z długą białą brodą, ponieważ chciały koniecznie pomachać Mu na pożegnanie.