Tuż przed świętami pięciolatki wybrały się na wycieczkę do siedziby Polskiego Radia. Naszą radiową przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzenia studia koncertowego. Pani Agnieszka, która zdradziła nam wiele różnych sekretów, opowiedziała o wygłuszaniu radiowych pomieszczeń, roli dźwięku i potrzebie zachowania ciszy. Od tej pory staraliśmy się poruszać niemal bezszelestnie po korytarzach, obserwując jak wydawcy i realizatorzy biegają od studia do studia. Odwiedziliśmy radiową Czwórkę, Dwójkę oraz studio Polskiego Radia Dzieciom, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać z prowadzącą programy dla dzieci, p. Darią Druzgałą. Mogliśmy też powiedzieć parę słów do mikrofonu.

Co prawda nie trafiły one w eter, ale kto wie, może za kilka lat... :) I tylko zegary znajdujące się niemal w każdym miejscu, nieubłaganie wskazywały, że czas naszej wyprawy dobiegł końca.