20 kwietnia grupa 6c odwiedziła niezwykłe miejsce: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach koło Warszawy. Pobyt w Ośrodku rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy w przepięknej kaplicy wykonanej w korze drzewnej. Odwiedziliśmy dzieci niewidome i słabowidzące w przedszkolu. Spotkanie integracyjne poprowadziła Siostra Dyrektor Przedszkola. Zaśpiewaliśmy wspólnie kilka piosenek i pobawiliśmy się w zabawy „Stary niedźwiedź” i „Baloniku nasz malutki”. Mogliśmy rozwinąć swoje sprawności manualne, usprawnić dotyk korzystając z różnych gier dydaktycznych, zapoznać się z alfabetem Braille’a i spróbować swoich sił w pisaniu na maszynie swojego imienia.

Doświadczyliśmy też hipoterapii i pobawiliśmy się na placu zabaw. Wróciliśmy do naszego przedszkola ubogaceni doświadczeniem spotkania z dziećmi niewidomymi i doceniliśmy nasz dar wzroku, dzięki  któremu możemy podziwiać piękny świat.