W piękny czerwcowy poranek wyruszyliśmy  na wycieczkę na Ranczo w Dolinie. Nasz pobyt na miejscu zaczęliśmy od zabawy dyskotekowej. Po tańcach pomalowaliśmy twarze niczym Indianie. Tak przygotowani, mogliśmy wyruszyć na poszukiwanie złota. Każde dziecko znalazło choć odrobinę tego cennego kruszcu. Następnie pan przewodnik opowiedział nam kilka ciekawostek na temat pszczół. Ogromną radość wszystkim przedszkolakom sprawiła przejażdżka na kucyku. Kolejną atrakcją było zjeżdżanie w siano. Sprawdziliśmy jak radzimy sobie ze strzelaniem z łuku i rzucaniem podkowy do beczki. Po tych zabawach zjedliśmy pyszną kiełbaskę z ogniska. Najedzeni mogliśmy bawić się w przeciąganie liny, zagrać w kręgle oraz poszaleć na dmuchanym zamku. Po całym dniu wspaniałych przeżyć wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekali na nas Rodzice.