Tegoroczny piknik był na iście światowym poziomie, świadczyć o tym może fakt, że obecna na nim była nawet para prezydencka stanów zjednoczonych ;) „Melania” i „Donald” chętnie pozowali do zdjęć i ze wszystkimi się witali. Oprócz nich można było spotkać gości z Florydy, Indian czy kowbojów. Amerykański klimat potęgowały liczne dekoracje w stylu amerykańskim: flagi, zdjęcia,  fotobudka, kącik naukowy czy  prawdziwe harleye. Tego sobotniego dnia nie było miejsca na nudę, a to za sprawą licznych atrakcji dedykowanych małym i dużym. Dzieci z radością skakały na dmuchańcach i w basenie z piłeczkami, gdy się zmęczyły tą zabawą mogły wyruszyć na poszukiwanie złota czy zrobić  pióropusz.

Duże zainteresowanie najmłodszych budził kącik plastyczny, w którym można było stworzyć swoją papierową pacynkę, malować na kamieniach i kubkach czy zrobić piękną, kolorową amerykańską muffinkę z piankoliny. Ochotę na coś słodkiego można było zaspokoić w kawiarence, w której znajdowały się łakocie kojarzone z Ameryką np. cake pops, czyli ciastka na patyku. Większy apetyt można było zaspokoić amerykańskimi hot dogami, tostami czy pysznymi sałatkami. W ramach części artystycznej mogliśmy oglądać występy wokalne, taneczne czy muzyczne dzieci ze szkoły. Dużo emocji wywołał mecz piłki nożnej na szkolnym boisku. Uwieńczeniem pikniku była licytacja fantów (m. in. piłki z podpisami członków reprezentacji Polski) oraz wyłonienie wygranych losów. Jednym zdaniem był to wyjątkowy czas, który zapadnie nam na długo w pamięci.