W pewien wrześniowy poranek przedszkolaki z gr. 6b, „uzbrojone” w lupy i pojemniki na przyrodnicze skarby, ruszyły w leśne ostępy Lasu Kabackiego. Tropiąc jesień, mieliśmy za zadanie znaleźć sosnowe i świerkowe szyszki, a także ślady bytności różnych zwierząt. Młodzi odkrywcy nie próżnowali i z zapałem oddawali się poszukiwaniom. Ich uwadze nie umknęły żołędzie, najmniejsze nawet grzyby, fragmenty kory rożnych drzew, a także liczne chrząszcze. Te ostatnie były szczególnie dokładnie obserwowane, a przy okazji pieczołowicie chronione przez dzieci. Las na początku jesieni przywitał nas całym bogactwem pięknych widoków, zapachów i odgłosów. Aż szkoda było wracać! Całe szczęście, że to niezwykłe miejsce mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki :)