BUŁECZKI I CIASTECZKA CZYLI SUPER WYCIECZKA!

W środę, 8 marca, sześciolatki z gr. 6b wybrały się na wycieczkę do Akademii Piekarza w piekarni Grzybki. Już od progu powitał nas piękny zapach pieczonego chleba. Nie tracąc więc czasu, czym prędzej umyliśmy ręce i czekaliśmy na smakowity bieg wydarzeń.

A działo się naprawdę wiele...

Wspólnie z panami Piotrem i Radkiem, przygotowaliśmy składniki na pyszne drożdżowe ciasto, które, jeden po drugim, trafiały do misy wielkiego robota. Poznaliśmy też tajemnice założyciela piekarni - pana Henryka i sam proces powstawania chleba. Zaś pani Karolina pokazała nam największy skarb piekarni Grzybki – zakwas. Sprawdziliśmy także naszą siłę i umiejętności zaplatania lęgów czyli wałeczków drożdżowego ciasta oraz wykrawaliśmy najprzeróżniejsze wzory kruchych ciasteczek. Ach, co to była za frajda! Aż zachciało nam się jeść. Całe szczęście, że mogliśmy się posilić pysznymi, jeszcze ciepłymi bułeczkami, które znikały w naszych brzuchach dosłownie w okamgnieniu. Mniam :)


W końcu, odpowiednio ubrani, ruszyliśmy na podbój piekarni.

Z antresoli obserwowaliśmy panów piekarzy przy pracy, taśmy, na których chleby i bułki poruszały się niczym samochody na autostradzie oraz wielkie kadzie z ciastem. Do przedszkola wracaliśmy w świetnych humorach, obładowani torbami z naszymi wypiekami. Trzeba przyznać, że była to bardzo smaczna wycieczka :)