Z pewnością 8 października dla każdego sześciolatka pozostanie dniem niezapomnianym. Tego dnia  zwiedziliśmy letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.  W trakcie spaceru z przewodnikiem młodzi odkrywcy dowiedzieli się m.in.:  jak długo  trwała królewska kąpiel i co łączy królewski park z odległymi Chinami. Wreszcie  nadszedł czas,  na wyczekiwaną grę terenową.  Młodzi odkrywcy,  podzieleni na trzy zespoły, otrzymali od mistrza kuchni królewskiej Pawła Tremo sakiewkę z pieniędzmi i niezbędne mapy, które pozwoliły zebrać im produkty potrzebne do przyrządzenia ulubionej potrawy króla - „szczupaka po polsku”. Poruszając się po parku zgodnie ze wskazówkami uczestnicy napotkali na swojej drodze m.in. Stanisława Augusta Poniatowskiego i  tajemniczą straganiarkę.

Gracze musieli opanować podstawowe umiejętności tańca dworskiego, zagrać w jednej ze sztuk teatralnych. Na zwycięskie drużyny czekała wspaniała nagroda - wszyscy otrzymaliśmy orzechy, którymi nakarmiliśmy wiewiórki. Teraz możemy śmiało powiedzieć, że historię Łazienek Królewskich i  zabytki oraz zakątki parku nie kryją przed nami żadnych tajemnic.