Święto Matki Bożej Różańcowej zgromadziło wszystkie dzieci z przedszkola w kaplicy na spotkaniu z panią Elą Zajdel. 
Zainicjowała ona stworzenie w naszej kaplicy październikowej wystawy figur maryjnych. Pochodzą one z  prywatnej kolekcji. Prowadząca opowiedziała dzieciom o historii powstawania figurek.
Poznaliśmy również  kolejne etapy tworzenia  kolekcji oraz okoliczności zdobywania kolejnych eksponatów.

Przedszkolaki z bliska obejrzały wybrane figury oraz kapliczki , w tym ulubioną kapliczkę swojej córki Helenki: kapliczki z Maryją i Aniołami. Dziękujemy Pani Eli za to, że przez swoją wystawę na nowo ożywiła w nas świadomość, że Maryja wiele nosi imion , jest matką o wielu twarzach. Każdy artysta inaczej Ją sobie wyobraża a Ona jest tylko jedna. Jest pięknym  świadectwem wiary i duchowości maryjnej.
Niewątpliwie figurki Matki Bożej należą do tych najcenniejszych a modlitwa przez wstawiennictwo Maryi umacnia naszą wiarę.