12.IV grupy 5a, 5b i 6 wyjechały na wycieczkę do Teatru Lalka. Jednak był to inny wyjazd niż zazwyczaj. Nie było przedstawienia. Mieliśmy okazję zobaczyć teatr od strony kulis i nie tylko. Zwiedzanie zaczęliśmy od zejścia do podziemi, w których znajdują się lalki wykorzystywane do przedstawień. Poznaliśmy rodzaje lalek,  sposoby poruszania nimi, oraz to jak są wykonywane.W dalszą przygodę z teatrem udaliśmy się do Sali teatralnej. Najpierw od strony widza zobaczyliśmy scenę, następnie mogliśmy wejść na nią, a tam zobaczyć jak działają światła, jakie są efekty dźwiękowe. Nowe doświadczenia bardzo nam się spodobały. Może kiedyś ktoś z nas zostanie aktorem smile

            Poznaliśmy również historię Pałacu Kultury, oraz poznaliśmy lokatorów, którzy w nim mieszkają. Mieliśmy okazję zobaczyć wnętrze pałacu, oraz windy, którymi można wjechać na górę.
Chętnie wrócimy w to miejsce, by oglądać przedstawienia w teatrze lub by zwiedzać Pałac Kutlury.