22 kwietnia, w połowie trwającego Okresu Wielkanocnego, grupa 5a przeżywała wspólną modlitwę DROGI ŚWIAŁA. Ilustracje do każdej stacji wykonały dzieci z pomocą rodziców. Modlitwę ubogacały czytane fragmenty Ewangelii dotyczące rozważnego wydarzenia, zapalone świece, oraz śpiew znanych nam pieśni wielkanocnych i eucharystycznych. Wspólna modlitwa w tym radosnym czasie ożywiła naszą wiarę w Zmartwychwstanie Jezusa oraz nadzieję przyszłego  zmartwychwstania i zjednoczenia z Panem czekającym na nas
w niebie…
„ - Czterdzieści dni Wielkiego Postu odeszło
  - Bogu niech będą dzięki !
  - Trzy dni Wielkiego Triduum Paschalnego zamknięte.
  - Bogu niech będą dzięki !
  - Pięćdziesiąt dni radości otwarte !
  - Bogu niech będą dzięki !
Święto trwa – idziemy dalej, ku wielkiej tajemnicy Zesłania Ducha Świętego.”