W tym roku obchody Święta Niepodległości w naszym przedszkolu nabrały szczególnie uroczystej oprawy. Sala gimnastyczna zamieniła się w scenę, na której dominowały barwy narodowe. Dzieci z wszystkich grup, w strojach galowych, z dumą reprezentowały własny program artystyczny. Mali widzowie usłyszeli wiersze okolicznościowe, takie jak:   "Barwy Ojczyste", "Kto Ty jesteś?", "Polskie skarby", "Twój dom". W przedszkolu rozbrzmiewały pieśni patriotyczne: "Płynie, Wisła, płynie", "Na nowej górze", "Krakowiaczek jeden", "Jest Warszawa". Wiele emocji, szczególnie wśród chłopców, wzbudziły wojskowe utwory: „Maszerują strzelcy", "Wojenko, wojenko", „Przybyli ułani pod okienko".

Grupa sześciolatków przygotowała również taniec do piosenki "Jeszcze jeden mazur dzisiaj". Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn narodowy a ksiądz Kapelan udzielił błogosławieństwa i podziękował za występy.