W marcu grupa 5C miała okazję przyjrzeć się dwóm bardzo ciekawym miejscom w szkole – pierwsze jest związane z rozwojem umysłowym uczniów, drugie zaś z fizycznym. Podczas wizyty w szkolnej bibliotece dzieci zdobyły podstawowe informacje dotyczące zasad jej funkcjonowania. Były bardzo zaciekawione ilością i tematyką  publikacji. Dziewczynkom najbardziej spodobały się książki przygodowe, chłopcom zaś historyczne. Odwiedziny w bibliotece rozbudziły w dzieciach chęć do nauki czytania. Oprócz tej wizyty dzieci skorzystały z zaproszenia do gabinetu pielęgniarskiego. Pani Basia, która pracuje w nim na co dzień, opowiadała, z jakimi ranami przychodzą do niej uczniowie i w jaki sposób udziela im pomocy. Przestrzegała nas przed sytuacjami zagrażającymi życiu i zdrowiu, a na koniec życzyła jak najmniej wizyt w jej gabinecie smile