To był dzień pełen niesamowitych przeżyć... Nasza wycieczka rozpoczęła się od modlitwy w kościele Ojców Marianów w Mariańskim Porzeczu. Kościół jest unikalnym zabytkiem architektury drewnianej z pięknymi polichromiami i relikwiami św. S. Faustyny i bł. Michała Sopoćko, oraz wspaniałym obrazem św. o. Stanisława Paczyńskiego, Założyciela Zgromadzenia Ojców Marianów.

 

Modliliśmy się przez Jego wstawiennictwo w naszych intencjach. Potem pojechaliśmy w kierunku gminy Sobienie - Jeziory gdzie zwiedziliśmy sortownię i przechowalnię jabłek, w której w ciągu minuty na specjalnych taśmach wirują tysiące jabłek, zobaczyliśmy jak jabłko z drzewa trafia do sklepu, poznaliśmy sekrety pracy w sadzie, przejechaliśmy się specjalnym zaprzęgiem wagonowym prowadzonym przez traktor po sadzie jabłkowym, mijaliśmy jabłonie, których owoce były na wyciągnięcie naszych rąk... Zadbaliśmy również o dziki, jelenie i daniele w pobliskim lesie należącym do Nadleśnictwa Garwolin, pospacerowaliśmy po jego terenie z Panem leśniczym podziwiając piękną polską jesień. Znaleźliśmy też czas aby posilić się pyszną zupą pomidorową z ryżem i pobawić się na terenie przyleśnego placu zabaw.