27 Kwietnia w naszej grupie odbył się długo wyczekiwany przez nas Dzień Rycerski. Tego dnia nasza sala zapełniła się  odważnymi rycerzami i pięknymi księżniczkami. Przygotowane zostały zbroje i tarcze. Księżniczki od tygodnia szeptały między sobą w, której sukni będzie im najlepiej. Na tę okazję w naszej sali zbudowaliśmy wspaniały zamek. Dzień ten rozpoczął się tańcami dworskimi, w których prezentowali się rycerze razem z księżniczkami. Odbył się wspaniały Turniej Rycerski. Podziwialiśmy zręczność, pomysłowość, sprawność rycerzy i księżniczek.

Był też czas, aby poznać zwyczaje rycerskie, kodeks rycerski oraz legendy o sławnych rycerzach. Zapoznaliśmy się jak wyglądał obrzęd „Pasowania na rycerza”, a także jakie obowiązki wykonywał giermek. Był to czas naszej wspaniałej zabawy. Szkoda że ten dzień trwał tak krótko... Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy przygotowane na tę okazję.