25 i 26 maja najstarsza grupa przedszkolna wyruszyła na Zielone Przedszkole. Na szlaku naszej dwudniowej wyprawy czekał na nas Pan Józef Flak – młynarz, który krok po kroku zaprezentował nam drogę, którą musi przewędrować zboże do spichlerza, aby zostało należycie zmielone i stało się bieluśką mąką. Spotkaliśmy się też z Panem Leśniczym w Izbie Przyrodniczo – Leśnej im. Jana Pawła II w Podzamczu. Poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców. Nasz przewodnik – Pan Adrian opowiedział nam historię Bitwy Maciejowickiej w przepięknym parku Rodziny Zamoyskich. Tam też poszukiwaliśmy skarbu Tadeusza Kościuszki. Spróbowaliśmy swoich sił w turnieju łuczniczym. Ten dzień pełen przygód zakończył się dyskoteką i ogniskiem z kiełbaskami. Drugiego dnia odwiedziliśmy Pana Kościuszkę w Muzeum w Maciejowicach. Mogliśmy przymierzyć historyczny mundur kadeta i napisać swoje inicjały gęsim piórem.

Następnie przejechaliśmy do Antoniówki, gdzie w Muzeum Powiśla Maciejowickiego spotkaliśmy się ze sztuką ludową, poznaliśmy jak niegdyś żyło się na polskiej wsi i wysłuchaliśmy kilku pieśni Szkolnego Zespołu Pieśni Ludowych. Zobaczyliśmy przepiękne wieńce dożynkowe. Wykonaliśmy też własnoręcznie kwiaty z bibuły i kolorowego papieru dla naszych Kochanych Mam z okazji Ich święta. Po orzeźwiających lodach w Maciejowicach udaliśmy się w drogę powrotną do naszego przedszkola. Były to dla nas dni pełne wspaniałych przeżyć i dobrych wspomnień.