3 Listopada wybraliśmy się na dlugo oczekiwaną wycieczkę do Planetarium. Od dawna myśleliśmy o tym, jak to jest znaleźć się w Kosmosie. Zaraz po wejściu mogliśmy się zapoznać z wnętrzem statku kosmicznego. Poznaliśmy jak ważne znajdują się w nim urządzenia do nawigacji. Przez specjalną szybę mogliśmy zobaczyć jak wygląda Ziemia z Kosmosu.

Spotkaliśmy tam Elmo i Żółtodzioba - bohaterów "Ulicy Sezamkowej". Zabrali nas oni w fascynującą podróż do gwiazd. Poznaliśmy też ich dobrego przyjaciela z Chin: Hu Hu Zhu. Wspólnie oglądaliśmy Wielki Wóz, szukaliśmy Gwiazdy Polarnej i spacerowaliśmy po powierzchni Księżyca. Była to wspaniała przygoda, a Ziemia z powierzchni Księżyca wygląda pięknie! Poznani przyjaciele zachęcili nas do częstego spoglądania w niebo i obserwowania gwiazd. Mamy nadzieję, że jeszcze się z nimi spotkamy.