22 listopada odwiedził nas p .Robert Górniak, który prowadził warsztaty teatralno – biblijne. Zapoznaliśmy się z fragmentami z Pisma Świętego, które odnoszą się do Bożego Miłosierdzia. Była to przypowieści o miłosiernym samarytaninie, przypowieść o synu marnotrawnym, oraz zabłąkanej owieczce. Razem z Prowadzącym rozważaliśmy o dobroci Boga Ojca. Słuchając opowieści o Dobrym Pasterzu, mogliśmy się wcielić w rolę owieczek. Doświadczyliśmy dobroci i opieki pasterza, który szukał zaginionej owieczki .Otwieraliśmy drzwi, za którymi czekał na nas Dobry Pasterz w wizerunku Jezusa Miłosiernego. Wspólnie odgrywaliśmy różne scenki. Mieliśmy sposobność pomagania biednym, bliźnim, którym trzeba było opatrzeć rany. W role potrzebujących pomocy i bliźnich wcielili się nasi wychowawcy. Czuliśmy się dobrze i bezpiecznie pod opieką najlepszego Pasterza - Jezusa, który patrzył na nas z obrazu Bożego Miłosierdzia.  

 Przyjmowaliśmy do serca promienie Miłosierdzia Bożego.  Korzystaliśmy z wielu rekwizytów, które pomogły nam dobrze zrozumieć i przeżyć to spotkanie z przypowieścią o Pasterzu. Na koniec wszyscy tańczyliśmy przy muzyce z Hymnu Światowych Dni Młodzieży. Każdy z nas otrzymał obrazki Dobrego Pasterza i Jezusa Miłosiernego. Nasi rodzice otrzymali w prezencie kartki z wypisanymi przypowieściami o Bożym Miłosierdziu.  Pożegnaliśmy się z „ Jasiem” p. Robertem i czekamy na kolejne spotkania biblijne.