Temat robaków, na które zaprosił nas Pan Tomasz, na początku nie wydawał się dla nas niczym przyjemnym...zwłaszcza, że przyniósł na nie żywą dżdżownicę...ale nasz Gość przedstawił te stworzenia w taki sposób, że zmieniliśmy zdanie. Przekonał nas o tym, że nie zawsze to, co brzydkie musi być złe i na odwrót. Opowiedział o krecie, który przedstawiany jest w bajce jako sympatyczna maskotka, a bardzo męczy dżdżownice, zanim je zje. Poznaliśmy też wiele ciekawych żyjątek tj.: czerwiec, którym zabarwia się wiele czerwonych słodyczy; tramwajarz, który wbrew pozorom nie jeździ tramwajem, a jego właściwa nazwa brzmi kowal. 

Na końcu dowiedzieliśmy się bardzo ważnej rzeczy dla nas – żeby nie obsiadły nas na łące różne owady powinniśmy wyglądać jak biedronka, czyli mieć czerwono-czarne ubranie, które ostrzega, że jesteśmy groźni. Okazuje się, że życie małych robaczków też potrafi być ciekawe...