7 grudnia nasze Przedszkole odwiedził szczególny Gość. Wizyta Świętego Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez nas dni w roku. Przygotowujemy się do niego starannie. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Dźwięk dzwonków oznajmił, że przybył do nas. W imieniu wszystkich przedszkolaków Gościa przywitały dzieci z grupy sześciolatków, a jako pierwsze spotkały się z Nim trzylatki. Dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Święty Mikołaj wręczył każdemu dziecku  prezent i… musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego dzieci z innych grup.  

Nasi starsi koledzy i koleżanki, wykazali się ogromną cierpliwością, ponieważ Mikołaj zawitał do nich dopiero przed obiadem. Jednak rozmowa z Gościem, zabawa i kolorowe prezenty,  których wszyscy byli zadowoleni zrekompensowały długie czekanie. Na zakończenie spotkania były wspólne zdjęcia. Będą one wspaniałą pamiątką tej wizyty. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego Gościa i pomachają mu na pożegnanie. Wizyta Świętego Mikołaja wprowadziła nas wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Święty Mikołaju czekamy na Ciebie za rok!.