13 września grupa 4-latków wybrała się autokarem na wycieczkę  do „Wioski pod Kogutem”. Dla większości naszych przedszkolaków była to pierwsza w życiu podróż autokarem, dlatego ogromne emocje towarzyszyły już od chwili, kiedy pod przedszkole zajechał duży, biały pojazd. Po wspólnej modlitwie do Anioła Stróża, wygodnie usadowieni w fotelach, ruszyliśmy w drogę. Pomimo deszczowego tygodnia, tego dnia  na niebie pojawiło się piękne słońce. Podziwialiśmy mijaną okolicę, dzieląc się wrażeniami ze współtowarzyszami wycieczki.

Po przybyciu na miejsce, nasi gospodarze zaprosili nas do zwiedzania miłego, sielskiego krajobrazu wiejskiego.  Na terenie gospodarstwa agroturystycznego odwiedziliśmy mini ZOO – kozy, owce, kucyki, konie, lamy, osiołki, kaczki, gęsi, indyki, bażanty, króliki, świnki i wiele innych zwierząt. Wokół zagród krzątały się wesołe pieski i koty.
Mieliśmy dwa zajęcia edukacyjne: „Zgadnij czyje to jajko?” oraz „Kto zgubił pióro?”. Zjedliśmy także pyszną zupę pomidorową, a na koniec mogliśmy pobawić się na wielkim placu zabaw. Wycieczka dostarczyła nam wiele pozytywnych wrażeń, bo po powrocie do przedszkola dzieliliśmy się nimi aż do samego końca tygodnia!