Po raz kolejny nasze przedszkolaki przeniosły się w czasy biblijne. Tym razem poznały groźnego króla Saula i młodego Dawida – pastuszka o dzielnym sercu. Atmosfera radości i fascynacji historią udzieliła się każdemu dziecku. Podążały  w wyobraźni za narracją głównych bohaterów. Był i śmiech i chwila refleksji nad odwagą, miłością i szczęściem, połączona ze wspólną zabawą i uczestniczeniem w przedstawieniu. Każdy chciał zostać małym aktorem. Ci, którzy wcielili się w role pomocników – pastuszków, zebrali gromkie brawa od kolegów i wychowawczyń.

Po spektaklu z żalem żegnaliśmy pastuszka Dawida, który odmienił gniewne serce Saula. Wszyscy zapamiętali też, że odwaga nie żąda od nas wielkich czynów, a jedynie dobra i miłości, nawet w tym, co małe oraz że każdy z nas może dobrym sercem pokonać złość i gniew.