Już od dawna przedszkolaki z gr. 5b, z ogromną niecierpliwością oczekiwały na wyjazd do Straży Pożarnej. Wiadomo, niejeden chłopiec chciałby zostać strażakiem. A i dziewczynki były bardzo ciekawe, jak wyglądają z bliska wozy strażackie.

Nasza wyprawa rozpoczęła się nietypowo. Pierwszy raz wyruszyliśmy wspólnie autobusem miejskim i musimy przyznać, że bardzo podobała nam się ta przejażdżka. Kiedy dotarliśmy na miejsce, czekał na nas przemiły Pan Strażak, który zdradził nam wiele tajemnic dotyczących jego ciekawej i niebezpiecznej pracy. Teraz wiemy już co znajduje się na wyposażeniu straży, do czego służy skokochron, dlaczego strażacy nie przepadają za zdejmowaniem kotów z drzew oraz jakie zadanie ma pluszowy miś, którego spotkaliśmy, oglądając wnętrze wozu strażackiego.

I gdy już mieliśmy sprawdzić jak dokładnie wyglądają hełmy i stroje bojowe, w jednostce rozległ się alarm, a potem głos wzywający wszystkich strażaków do wyjazdu. Nie minęło kilkadziesiąt  sekund i dwa wozy wyruszyły na miasto.

A my... Cóż, nasza przygoda właśnie się skończyła, ale byliśmy świadkami prawdziwej akcji!

Dzielnym Strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 na Ursynowie serdecznie dziękujemy, życząc bezpiecznej służby i i zawsze szczęśliwych powrotów.