22 listopada dzieci z gr. 5b zaprosiły swoich kolegów, nauczycieli oraz kochanych Rodziców i Dziadków na przedstawienie pt. „Jeszcze Polska nie zginęła!”. Była to niezwykła opowieść o minionych czasach i bohaterskich żołnierzach, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Niejedna łza popłynęła, gdy przedszkolaki odśpiewały dumnie Hymn Polski - „Mazurek Dąbrowskiego”. Ich występ, zaangażowanie i talent nagrodzone zostały gromkimi i w pełni zasłużonymi brawami. 

A potem okazało się, że pięciolatki zaprezentują się jeszcze raz, przed wyjątkową publicznością. 30 listopada odwiedziliśmy Dom Generalny Sióstr Niepokalanek w Szymanowie.

Trzeba przyznać, że dzieci stanęły na wysokości zadania, mimo że występowały na nowej scenie i z licznymi brakami w obsadzie. Tu również nie obyło się bez wzruszeń, a Siostry - Gospodynie pięknego Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej, nie mogły wyjść z podziwu dla gry małych aktorów.

Dzieci, dzięki naszej nieocenionej przewodniczce – s.Stelli, poznały historię figury Pani Jazłowieckiej, zwiedziły też izbę pamięci oraz powierzyły Matce Niepokalanej swoje Rodziny, naszą przedszkolną wspólnotę oraz Ojczyznę.
Był to dla nich dzień pełen wrażeń.