9 marca wybraliśmy się do Muzeum Etnograficznego na warsztaty na temat symboli i zwyczajów wielkanocnych. Podziwialiśmy przepiękne pisanki, oraz palmy wielkanocne. Niektóre z nich były ogromne i pewnie bardzo ciężkie, a poza tym zdecydowanie większe niż te, z którymi idziemy  do kościoła w Niedzielę Palmową. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, na temat zwyczajów wielkanocnych. W muzeum czekały na nas różne niespodzianki i zadania sprawdzające naszą wiedzę. Wszyscy aktywnie uczestniczyliśmy w zaproponowanych zabawach oraz dzieliliśmy się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Każdy zasiał owies, który zabraliśmy do domu, w własnoręcznie wykonanym i przepięknie ozdobionym pudełeczku.

Teraz musimy pamiętać, by go podlewać, bo inaczej nie wyrośnie. Przecież każda roślinka oprócz ziemi i światła, potrzebuje też wody.
Na koniec mogliśmy zjeść przygotowane przez rodziców smakołyki smile