W piątek dnia 11 maja grupa 6c wybrała się na wycieczkę, która rozpoczęła się o godz.800 wyjazdem spod przedszkola. Po krótkim odcinku drogi dotarliśmy do Czerska, gdzie zwiedzaliśmy zamek książąt mazowieckich. Podziwialiśmy komnaty i mogliśmy poczuć się po królewsku, siadając na prawdziwym tronie. W drodze do Dęblina zatrzymaliśmy się na chwilę w Mniszewie, by móc z bliska obejrzeć czołg. Przy tej okazji nasz przewodnik przybliżył nam historię ,,Rudego 102”.

Około godziny 1200 dotarliśmy do Dęblina – miasta słynącego z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych – tak zwanego ,,Orlika”, gdzie kształci się najlepszych pilotów wojskowych i cywilnych.

Zwiedzaliśmy Muzeum Sił Powietrznych, gdzie każdy z nas mógł wejść do środka samolotu i poczuć się jak prawdziwy pilot.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była pełna niezwykle interesujących eksponatów Izba Historii Kolei w Leopoldowie. Przyjechaliśmy tam na zaproszenie p. Piotra – taty naszego kolegi Mikołaja. Po zwiedzaniu mieliśmy też chwilę na wspólną zabawę i konkursy.

Po dniu pełnym wrażeń, dotarliśmy do przedszkola, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.
Ten dzień na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.