Co w przyrodzie można zmierzyć, zważyć i porównać? Starsze przedszkolaki, na początku października, szukały odpowiedzi na te i inne pytania podczas niezwykle ciekawych zajęć w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Po drodze skorzystaliśmy oczywiście ze ścieżki zdrowia, wszak wiemy, że ruch jest dobry na wszystko. A potem czekała już na nas prawdziwa leśna matematyka. Mieliśmy okazję sprawdzić co się toczy, porównywaliśmy wagę drewnianych kul, układaliśmy z figur sylwetki zwierząt i w końcu mierzyliśmy wszystko wokół.

Las okazał się świetnym miejscem do pomiarów i wyzwolił w nas niespotykane pokłady energii. Wszyscy chcieli zdobyć tytuł mistrzowski w konkursie na najkrótszy i najdłuższy liść oraz skoczyć dalej niż konik polny. Trzeba przyznać, że te działania nieźle nas rozgrzały. I wtedy okazało się, że będziemy mogli zmierzyć temperaturę naszych dłoni wyjątkowym termometrem, a potem porównać ją z temperaturą gleby. Było naprawdę super! Ale czuliśmy, że nieco burczy nam już w brzuchach, więc ruszyliśmy w stronę przedszkola, przy okazji zastanawiając się co pysznego będzie na obiad.