8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Było uroczyście i podniośle, ponieważ w tym roku przypadała 100. Rocznica odkąd Polska, po ponad wieku niewoli, wreszcie stała się wolna. Z tej okazji grupy pięciolatków przygotowały akademię, na którą zostali zaproszeni Rodzice.
Dzieci we wzruszający sposób opowiedziały nam o historii i dziejach naszego narodu, o przyczynach rozbioru i o bohaterskiej walce naszych żołnierzy o wolność.

Artyści wzbogacili swój występ o tańce narodowe – poloneza i krakowiaka, a także w ciekawy sposób zaaranżowali pieśni patriotyczne, które zachęcały do wspólnego włączenia się w śpiew.
Na koniec, wraz z całym przedszkolem dumnie odśpiewali pieśń do bł. Matki Marceliny oraz „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ dzieci, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna oraz artystyczny talent, nagrodzone zostały gromkimi brawami.