W środę, 20 lutego, sześciolatki z gr. 6b wybrały się na wycieczkę do Akademii Piekarza w piekarni Grzybki. Już od progu powitał nas piękny zapach pieczonego chleba. Nie tracąc więc czasu, czym prędzej umyliśmy ręce i czekaliśmy na smakowity bieg wydarzeń. A działo się naprawdę wiele...

Wspólnie z panem Bartkiem przygotowaliśmy składniki na pyszne drożdżowe ciasto, które na naszych oczach trafiły do wielkiego robota, poznaliśmy też tajemnice założyciela piekarni, pana Henryka i sam proces powstawania chleba. Zaś pani Karolina pokazała nam największy skarb piekarni Grzybki – zakwas. Mogliśmy także sprawdzić naszą siłę i umiejętności zaplatania lęgów czyli wałeczków drożdżowego ciasta oraz powykrawać najprzeróżniejsze wzory pierniczków. W końcu odpowiednio ubrani ruszyliśmy na podbój piekarni. Z antresoli obserwowaliśmy panów piekarzy przy pracy, taśmy, na których bułeczki poruszały się niczym samochody na autostradzie oraz wielkie kadzie z ciastem. Od tego patrzenia zachciało nam się jeść. Całe szczęście, że pani Karolina przygotowała dla nas coś pysznego – świeżuteńkie, jeszcze ciepłe kromki chleba z ziarnami, owocami i orzechami, które znikały w naszych brzuchach dosłownie w okamgnieniu. Mniam :) Do przedszkola wracaliśmy w świetnych humorach, obładowani torbami z naszymi wypiekami. Trzeba przyznać, że była to bardzo smaczna wycieczka :)