Włochy, to po Portugali już drugie państwo europejskie, w którym gościliśmy. Nasza podróż do słonecznej Italii obfitowała w wiele atrakcji i niespodzianek. W pierwszym dniu powitały nas wszystkich fotografie przedstawiające zabytki i krajobrazy oraz ciekawostki o tym państwie, a w holu stanął Pinokio i Fiat 500 (jak prawdziwy). Oprócz tego ozdobiliśmy drzwi swoich sal pięknymi pizzami.

Poznaliśmy mapę Włoch – charakterystyczny bucik, symbole narodowe – flagę i godło, posłuchaliśmy pięknego hymnu, odwiedziliśmy stolicę – Rzym oraz najciekawsze regiony włoskie. Zapamiętaliśmy, że samochód Fiat i Ferrari  jest włoskiej produkcji oraz, że tamtejsi piłkarze należą do najlepszych na świecie. Codziennie, z „zapartym tchem”, słuchaliśmy znanej na całym świecie włoskiej bajki „Pinokio”. Uczyliśmy się o najważniejszych miastach Italii oraz ich zabytkach. Potrafimy opowiedzieć legendę związaną z powstaniem Rzymu o Romulusie i Remusie. Znamy najmniejsze państwo świata Watykan oraz miasto na wodzie – Wenecję. A jak Wenecja, to i karnawał. Przygotowaliśmy maski weneckie! Podczas naszej podróży nie mogliśmy zapomnieć o Ojcu Świętym, słuchając opowieści o życiu Jego oraz Jego patrona. Poznaliśmy postać Leonarda da Vinci i jego wynalazki. Codziennie witaliśmy się też: buongiorno i żegnaliśmy : arrivederci. Słuchaliśmy włoskich piosenek. Wiemy, co kuchnia polska zawdzięcza włoskiej królowej. Poznaliśmy potrawy włoskie, jedliśmy wyśmienitą pizzę i próbowaliśmy jak smakują kolory flagi włoskiej 😉 wszystkim bardzo smakowały oliwki, mozzarella i pomidorki. Przygotowaliśmy włoską kawę, cornetti i spaghetti. W naszej przedszkolnej restauracji poczuliśmy prawdziwy włoski klimat … Pozostało już tylko nauczyć się liczyć do 5-ciu – oczywiście po włosku, co cały czas trenujemy. Podróż do Włoch przyniosła nam wiele radości i nowej wiedzy!