Jak co roku, w naszej wspólnocie szkolno – przedszkolnej organizowany jest Piknik Kabacki. Dzień ten był wyjątkowy, ponieważ w tym roku wypadł 1 czerwca, czyli w Dniu Światowego Dnia Dziecka. Tegoroczny Piknik nawiązywał do obchodzonej niedawno 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pogoda tego dnia była wspaniała – słońce i wysoka temperatura sprawiały, że wszyscy goście ubrani w biało – czerwone barwy aktywnie korzystali z bogatej oferty rozrywek proponowanych przez Naszą Wspólnotę.

Wszystkich niespodzianek nie sposób wymienić!  Były dmuchańce, które cieszyły się ogromną popularnością, kąciki plastyczne, przy których m.in. można było wykonać patriotyczne wiatraczki, tory sprawnościowe oraz malowanie buziek. Ale na tym nie koniec! Mogliśmy zobaczyć także występy tańców regionalnych, czy wziąć udział w poszukiwaniu bursztynów i muszelek w morskiej pianie Bałtyku. Oczywiście znalazło się także coś dla ciała. Smakowite ciasta, sałatki oraz grillowane potrawy zachęcały wszystkich do wspólnego ucztowania i były doskonałą okazją do rozmów i bliższego zapoznania się ze sobą. Nasze spotkanie zakończyło się meczem niepodległościowym oraz coroczną loterią, która jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do zobaczenia na kolejnym Pikniku w 2020 roku!